سرخط خبرها
خانه » اخبار جشنواره » کتاب آثار برگزیده جشنواره ملی فیلم‌نامه و نمایش‌نامه نویسی آیات منتشر شد

کتاب آثار برگزیده جشنواره ملی فیلم‌نامه و نمایش‌نامه نویسی آیات منتشر شد

کتاب آثار برگزیده جشنواره ملی فیلم‌نامه نویسی و نمایش‌نامه نویسی آیات به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، این کتاب توسط انتشارات «کتاب مبین» در 488 صفحه مصور (بخشی رنگی) در شمارگان یک هزار و 200 نسخه منتشر شده است.

در مقدمه این کتاب، گزارش جشنواره و سخنانی از فیروز فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان درج شده است. در ادامه سخنرانی اصغر امیرنیا مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر جشنواره بین المللی آیات در آیین اختتامیه جشنواره آیات گیلان، معرفی داوران، برگزیدگان و اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره آمده است.

بخش اصلی این کتاب را متن کامل آثار برگزیده جشنواره ملی فیلمنامه نویسی و نمایشنامه نویسی آیات شامل پنج فیلم‌نامه داستانی، سه فیلم‌نامه مستند، چهار نمایش‌نامه خیابانی و پنج نمایش‌نامه صحنه ای تشکیل می‌دهد.

فهرست و مشخصات آثار راه یافته به مرحله داوری نهایی جشنواره ملی فیلم‌نامه نویسی و نمایش‌نامه نویسی آیات و «جشنواره از نگاه تصویر» از دیگر بخش‌های این کتاب است.

بنا بر این گزارش؛ جشنواره ملی فیلم‌نامه نویسی و نمایش‌نامه نویسی با موضوع قرآن و عترت (ع) با عنوان «جشنواره آیات» از سری برنامه‌های جشنواره بین‌المللی آیات است که فروردین‌ماه امسال به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، با حمایت دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری شورای فرهنگ عمومی، شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی و موسسه فرهنگی قرآن و عترت تسنیم وحی گیلان برگزار شد.

اشاعه و ترویج فرهنگ قرآن و عترت – گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با قرآن و سیره پاک ائمه‌ی معصومین علیهم السلام – گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه قرآن وسیره، شخصیت و معارف اهل البیت علیهم السلام و سبک زندگی و کمک به انتشار گسترده تر آن از اهداف این جشنواره قرآنی بود.

هیئت داوران جشنواره ملی فیلم‌نامه نویسی و نمایش‌نامه نویسی آیات گیلان متشکل از اسماعیل براری، مهدی ارگانی و عبدالحی شماسی بود.

Print Friendly, PDF & Email

۳ نظر

  1. تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

  2. بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*