سرخط خبرها
خانه » اخبار جشنواره » کتاب آثار برگزیده جشنواره ملی فیلم‌نامه و نمایش‌نامه نویسی آیات منتشر شد

کتاب آثار برگزیده جشنواره ملی فیلم‌نامه و نمایش‌نامه نویسی آیات منتشر شد

کتاب آثار برگزیده جشنواره ملی فیلم‌نامه نویسی و نمایش‌نامه نویسی آیات به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، این کتاب توسط انتشارات «کتاب مبین» در 488 صفحه مصور (بخشی رنگی) در شمارگان یک هزار و 200 نسخه منتشر شده است.

در مقدمه این کتاب، گزارش جشنواره و سخنانی از فیروز فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان درج شده است. در ادامه سخنرانی اصغر امیرنیا مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر جشنواره بین المللی آیات در آیین اختتامیه جشنواره آیات گیلان، معرفی داوران، برگزیدگان و اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره آمده است.

بخش اصلی این کتاب را متن کامل آثار برگزیده جشنواره ملی فیلمنامه نویسی و نمایشنامه نویسی آیات شامل پنج فیلم‌نامه داستانی، سه فیلم‌نامه مستند، چهار نمایش‌نامه خیابانی و پنج نمایش‌نامه صحنه ای تشکیل می‌دهد.

فهرست و مشخصات آثار راه یافته به مرحله داوری نهایی جشنواره ملی فیلم‌نامه نویسی و نمایش‌نامه نویسی آیات و «جشنواره از نگاه تصویر» از دیگر بخش‌های این کتاب است.

بنا بر این گزارش؛ جشنواره ملی فیلم‌نامه نویسی و نمایش‌نامه نویسی با موضوع قرآن و عترت (ع) با عنوان «جشنواره آیات» از سری برنامه‌های جشنواره بین‌المللی آیات است که فروردین‌ماه امسال به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، با حمایت دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری شورای فرهنگ عمومی، شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی و موسسه فرهنگی قرآن و عترت تسنیم وحی گیلان برگزار شد.

اشاعه و ترویج فرهنگ قرآن و عترت – گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با قرآن و سیره پاک ائمه‌ی معصومین علیهم السلام – گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه قرآن وسیره، شخصیت و معارف اهل البیت علیهم السلام و سبک زندگی و کمک به انتشار گسترده تر آن از اهداف این جشنواره قرآنی بود.

هیئت داوران جشنواره ملی فیلم‌نامه نویسی و نمایش‌نامه نویسی آیات گیلان متشکل از اسماعیل براری، مهدی ارگانی و عبدالحی شماسی بود.

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*